Iskolánk és a DIGIC, a nemzetközileg is elismert budapesti animációs stúdió egy éve működik együtt. Egyik közös projektünk a DIGIC karaktertervező pályázat volt, ahol nemcsak az iskolánkból, de Szombathelyről és Zalaegerszegről is adtak be pályamunkákat a diákok. A második fordulóba bejutott 13 pályaműből a DIGIC profi szakembereiből álló zsűri az alábbi diákjainkat részesítette elismerésben:

MEZEI RICHÁRD
KÜLÖNDÍJ / LACI A BORBÉLY

WIRTH KLAUDIA
FŐDÍJ / VADÁSZ

HOMOKI LEVENTE
2D KATEGÓRIA DÍJ / B. ÖDÖN

DAUSEK CSENGE
LEGEREDETIBB ÖTLET KATEGÓRIA DÍJ / FODOR A POSTÁS

ELISMERÉSBEN RÉSZESÜLTEK: TÓTH NIKOLETT ÉS SZILÁGYI SÁRA

FELKÉSZÍTŐ SZAKTANÁROK: LUDVÁN ZSOLT, MOJZER TAMÁS, PAPP LÁSZLÓ

2024. június 20-án csütörtökön az iskolánkban rendezett díjátadón a nyertesek különleges díjakban részesültek. Különdíjasunk egy a DIGIC 20 éves évfordulójára kiadott vastag albumát kapta. A kiemelt terveket, Vadászt és B. Ödönt a stúdió karakter artistjai, Czakó József és Porkoláb Károly 3D-ben megmodellezték, ami alapján a fődíjas karaktert 3D figuraként kiprintelve, mint egy Oscar szobrot vehet majd át Wirth Klaudia személyesen egy budapesti stúdiólátogatás alkalmával. A digices zsűri minden pályamunkához adott szöveges értékelést is, amit Seres Edina, a DIGIC SCHOOL program képviselője adott át az elismerő oklevekkel együtt a pályázóknak.