Az intézmény neve: Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium,  Technikum és Kollégium
Az intézmény címe: 7400 Kaposvár, Szántó u. 11.
Az intézmény OM azonosítója: 034178
Az intézmény központi telefonszáma: 82/527-340

Az intézmény alapításának időpontja: 1970
A művészeti szakképzés indításának időpontja Képző- és iparművészet: 1989

Fenntartó:
Kaposvári Tankerületi Központ
Elérhetőség: 7400 Kaposvár, Szántó utca 5.
Telefon: +36 (82) 795-225

A Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskola és Kollégium épületében 25 éve folyik művészeti szakképzés. Már három multimédiás előadó, valamint kettő internetes hozzáféréssel rendelkező számítógépes tanterem áll a diákok rendelkezésére. A szakmai elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazását szolgálják az iskola tanműhelyei, a média labor, illetve a macintosh labor.